Klasa V

W styczniu planujemy wyjazd na Hobbita.

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia i Mikołajek. Przypominam, że
w poniedziałek 15 grudnia na godzinie wychowawczej będziemy zdobić
pierniczki na Wigilię Klasową, która odbędzie się 19 grudnia. Proszę
zaopatrzyć dzieci w pierniczki i niezbędne produkty do ich
przyozdobienia:)

W piątek 28 listopada w naszej szkole odbyły się wróżby i dyskoteka Andrzejkowa.
Zabawa była udana, dzieci licznie włączyły się w organizację i bardzo fajnie bawiły.

Jest nam niezmiernie miło iż Mikołaj Kościucha z naszej klasy
zakwalifikował się do kolejnego etapu (rejonowego) Wojewódzkiego
Konkursu Matematycznego :) GRATULUJEMY

W środę 26 listopada w naszej szkole odbył się dzień Pluszowego Misia
:) w tym dniu licznie przybyliśmy do szkoły z ulubionymi pluszakami.
Zdjęcia można podziwiać na stronie szkoły w zakładce album:)

3 listopada delegacje z naszych klas udały się na Groby Zakrzewskie oraz
na Grób Kazimierza Nowaka patrona naszej szkoły.

Dziękuję za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej :)

14.10. Przypominamy o zbliżających się/ trwających konkursach:

1. Konkurs ortograficzny "Asy ortografii" (co tydzień nowa porcja wyrazów i dyktando) - proszę starać się zapamiętać pisownię podanych wyrazów, nie jest ich dużo.

2.  20 października mija termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny "MOJE MIEJSCE NA ZIEMI" (szczegóły w zakładce "KONKURSY").

328 października etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego, 5 listopada zwycięzcy jadą do Dopiewa- tam, w bibliotece, dalszy etap zmagań. Proszę, aby osoby, które zgłosiły sie do konkursu, przygotowały do recytacji wiersz o dowolnej tematyce. Przygotowania do konkursu - w czasie zajęć teatralnych.

4. W listopadzie odbędą się etapy szkolne konkursów wojewódzkichkonkursu matematycznego (21.11),przyrodniczego (27.11), języka polskiego (28.11).

Przypominamy, że uczniowie, którzy zgłosili sie do konkursu języka polskiego, muszą do etapu szkolnego przeczytać obowiązkowo powieść M. Musierowicz pt. "Szósta klepka".

Trzy brązowe ziemniakiSerdecznie zapraszam wszystkich na Festyn Pieczonej Pyry, który odbędzie się w naszej szkole 4 października w godz. 14:00 - 17:00. Dziękuję również za oferowaną pomoc przy organizacji wspólnej zabawy.

Dnia 1 października odbędą się konsultacje dla rodziców w godz. 18:00 - 19:00 Serdecznie wszystkich zapraszam.

Samorząd klasowy wybrany:) przewodniczący Danusia, zastępca Franek i sekretarz Szymon.

Serdecznie witam moich nowych uczniów, nasza klasa w ostatnich dniach sporo się rozrosła:) mam nadzieję, że nowi uczniowie (Marta, Nadia, Maja, Jaśmina, Wiktor, Maciej) dobrze poczują się w naszej klasie i szybko zaklimatyzują.

W środę 17 września wyjeżdżamy na festyn archeologiczny w Biskupinie. Koszt 42 zl, wyjazd: 7.30, powrot; ok. 16.00-16.30.

Proszę wziąć dodatkowe pieniądze na posiłek - będzie możliwość zakupienia obiadu w Karczmie Biskupinskiej, koszt (za drugie danie) ok. 15 zl.

Pamiętajcie, że do czwartku 18 września można zgłaszać swoje kandydatury do samorządu szkolnego.

WARUNEK KONIECZNY: Jeśli chcecie startować w wyborach, musicie zaprezentować się (pięknie) na apelu 22.09 - przedstawić swoją osobę (zainteresowania, pasje, mocne strony itp.), powiedziec o tym, co chcielibyście zrobić dla spolecznosci szkolnej, czym planujecie się zająć w szkole itd. Trzeba też przygotować porządny plakat wyborczy. Do dzieła!

Witam moich nowych Wychowanków, życzę Wam samych sukcesów w nowym roku szkolnym! Mam nadzieję, że to będzie udany rok. Pozdrawiam!

Wychowawczyni - Marlena Ossowska