Klasa III

Witamy na stronie klasy trzeciej

Witam wszystkich serdecznie na stronie klasy III !

Wracamy do szkoły po dwumiesięcznej przerwie wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Po wakacjach pełni nowych sił i zaangażowania rozpoczynamy kolejny rok naszej współpracy. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, bogatsi o nowe doświadczenia, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. Tak jak w ubiegłym roku czeka na Was mnóstwo dobrej zabawy, wycieczek, imprez oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. Na tej stronie postaram się umieszczać wszystkie ciekawe momenty z życia klasy III.

Jako wychowawca dołożę wszelkich starań, aby czas spędzony szkole był poświęcony zarówno na naukę jak i na aktywną zabawę, aby służył wszechstronnemu rozwojowi każdego ucznia :)

Życzę wszystkim radosnego i pełnego sukcesów roku szkolnego

wychowawca Diana Jakubczak

Niech te święta tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek.
Niechaj gwiazda z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci.
Biały puch niech z nieba spada,
niechaj piesek w nocy gada.
Niech choinka pachnie pięknie,
no i radość będzie wszędzie.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Goście tej strony, życzę wszystkiego co najprzyjemniejsze zarówno w te nadchodzące święta jak i podczas całego roku!

zam. 16.12.2014

Dziś Jasełka „A światłość w ciemności świeci...”

Orkiestra, chór i aktorzy z naszej szkoły spisali się na medal!

Przedstawienie zapierało dech w piersiach! :)

Przygotowania do świąt trwają! Ubraliśmy już choinę i przystroiliśmy salę. Zrobiliśmy nawet

ogrom śnieżynek, które zawisły nie tylko w oknach ale również w holu głównym szkoły :)

Odwiedzili nas Luisa z Kolumbii i Brian z Singapuru. Opowiedzieli nam o swoim kraju, przybliżyli nam historię i kulturę. Pokazali masę zdjęć i filmów ze swoich krajów, choć najciekawsze były chyba zabawy z Luisą ;)

zam. 01.12.2014

Andrzejki w naszej szkole były wyjątkowe :) najpierw przypominaliśmy sobie obrzędy tego święta, a potem starsze klasy ustawiły specjalne stoiska na których mogliśmy zobaczyć jak będzie wyglądać nasza najbliższa przyszłość ;) Nie zabrakło serca z imionami, magicznych szpilek ani wosku!

A na koniec mieliśmy dyskotekę andrzejkową!

W Dzień Pluszowego Misia każdy uczeń przyprowadził swojego pluszowego przyjaciela na zajęcia :) pomagały jeść śniadanie i rozwiązywać krzyżówki, a nawet uczestniczyły w tańcach na boisku!

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, poprowadzony przez uczniów klas V i VI, był sporą dawką historii Polski. Myślę, że uczniowie młodszych klas dzięki prezentacji, wierszom i pieśniom patriotycznym mogli doświadczyć atmosfery tego ważnego dla nas święta.

Wycieczka do Muzeum Rogala Świętomarcińskiego zakończył się sukcesem :) jedni dusili ciasto inni wyciskali masę a jeszcze inni szablą kroili ciasto. Rogale wyszły pierwszorzędne, a zabawy było sporo, gdy panowie zaczęli mówić poznańską gwarą! Zdecydowanie polecamy :)

zam. 12.10.2014

Festyn na terenie szkoły odbył się w sobotę 4 października. Z relacji dzieci wiem, że było fantastycznie :)

konkursy (np. rzucenie kartoflem do celu), pyszne potrawy ziemniaczane i kiełbaski a także zamek dmuchany dostarczyły tylu wrażeń, że dzieciaki cały czas opowiadają o festynie :)

na koniec dotarł także poznański rowerzysta z Klubu Stare Rowery z rowerem takim, jakim po Afryce jeździł sam Kazimierz Nowak!

Rada Rodziców jak zwykle stanęła na wysokości zadania i festyn był wspaniały :)

DZIĘKUJEMY !

zam.5.10.2014

Jabłka i gruszki w koszykuW środę uczniowie przynieśli owoce sezonowe i każdy, samodzielnie umył, obrał i pokroił na kawałki swoje owoce. Wszystkie składniki trafiły do wspólnej miski i wspólnie stworzyliśmy wspaniałą sałatkę owocową! :)

była tak pyszna, że nie zdążyłam zrobić zdjęcia ;)

zam. 27.09.2014

Ilustracja dwóch ziemniakówDo naszej szkoły zawitała już jesień, park pełen jest szeleszczących liści, kasztanów i żołędzi :) a już niedługo,4 października (sobota) odbędzie się festyn!

Zapraszamy dzieci, rodziców i wszystkich którzy będą chcieli spędzić z nami miłe chwile! :D

zam. 20.09.2014

Wyświetl szczegółyDnia 17.09.2014 klasy II-VI wyruszyły na spotkanie z historią :)

W Biskupinie odbywał się XX Festyn Archeologiczny, na który pojechaliśmy.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstawały pierwsze książki, suknie, biżuteria czy kamienne narzędzia. Klasie III najbardziej do gustu przypadły walki rycerzy, nurek w kontenerze i...polowanie na pradawnych wojowników ;)