Klasa I A

Zapraszamy na naszą nową stronę: www.spdabrowka.org. Strona przez jakiś czas będzie w przebudowie, za wszystkie niedogodności z tym związane przepraszamy.

Witamy na stronie klasy Ia

zam. 22.12.2014

Wszystkim uczniom oraz rodzicom życzę szczęśliwych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2015.

19 grudnia był ostatnim dniem nauki szkolnej przed zbliżającymi się świętami. Z tej okazji w naszej klasie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Po złożeniu życzeń, odśpiewaniu kolęd i degustacji przysmaków, dzieci otrzymały gwiazdkowe prezenty w postaci książek.

16 grudnia na Starym Rynku w Poznaniu dzieci z naszej szkoły zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Klasa Ia wystąpiła jako chór. Przedstawienie wszystkim widzom się szalenie podobało, a zdjęcia z jasełek można obejrzeć w albumie szkolnym.

zam. 22.11.2014

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ulotką, dotyczącą zajęć integracyjnych (wystarczy kliknąć w dokument poniżej):

ULOTKA_2014_-_zmiana.pdf

zam. 07.11.2014

4 listopada nasza klasa wspólnie z klasami I-III uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Rogala w Poznaniu. Wycieczka była bardzo pouczająca, dowiedzieliśmy się jak robi się rogale Marcińskie, a nawet sami mogliśmy je wykonać! Doskonaliliśmy się również w gwarze poznańskiej i teraz wiemy już co to mela i kejter. Obejrzeliśmy także film o św. Marcinie i jego dobrych uczynkach, wiemy dlaczego jest tak szanowany w Poznaniu. Na zakończenie wzięliśmy udział w degustacji- wszyscy zajadali się wyśmienitymi rogalami :-) Zdjęcia z naszej wycieczki można obejrzeć w albumie szkolnym.

28 października odbył się szkolny etap gminnego konkursu recytatorskiego „Barwy jesieni”. Nasza klasa była reprezentowana przez kilkoro uczniów, a najlepszy okazał się Staś Szymański, który zdobył wyróżnienie za recytację wiersza „Szybko” Danuty Wawiłow. Gratulujemy!

zam. 10.10.2014

OłówekDrodzy rodzice!
Pierwszoklasiści mają zaszczyt zaprosić Was na uroczystość pasowania na ucznia naszej szkoły. Ślubowanie odbędzie się 14 października o godz. 10:45 na sali gimnastycznej.
Serdecznie zapraszamy!

zam. 9.10.2014

Chłopiec w stroju kowboja z lassem30 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień chłopca. Z tej okazji chłopcy otrzymali wspaniałe prezenty- samoloty, które musieli samodzielnie złożyć. Zadanie nie okazało się dla nich zbyt trudne, po kilku minutach w klasie latało kilkanaście własnoręcznie wykonanych samolocików. Na szczęście tego dnia nauczyciele byli dla chłopców bardzo wyrozumialiJ
4 października dzieci z klasy Ia i ich rodzice uczestniczyli w szkolnym festynie.  Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Można było sprawdzić się w konkurencjach sportowych, chętni rozwijali swe talenty plastyczne w kąciku garncarskim, a niektórzy zmienili się nie do poznania dzięki paniom Patrycji i Jagodzie, które z wielkim zaangażowaniem malowały  dzieciom twarze. Wielbiciele dmuchanych zamków tez nie mogli narzekać na nudę. To była wspaniała sobota! Pamiątkowe zdjęcia z festynu można oglądać w albumie fotograficznym.

zam.24.09.2014

Emotikon symbolizujący uśmiechniętą twarzWitam w nowym roku szkolnym dzieci z klasy Ia! Życzę wam wielu miłych chwil w klasie i w szkole oraz jak najlepszych ocen.

Nowy Jork — kompleks World Trade Center9 września dzieci z klasy Ia pracowały nad projektami  miast i ulic. Zachęcam do odwiedzenia naszego albumu fotograficznego- można tam podziwiać prace dzieci.

Zabawkowy robotOd października rusza wiele kółek zainteresowań: piłka nożna, kółko taneczne, kółko muzyczne, kangurek, robotyka, karate oraz basen. Myślę, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Trzy brązowe ziemniaki4 października w sobotę odbędzie się w naszej szkole festyn. Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci z  klasy Ia!