Oddziały przedszkolne

Witamy na stronie czterolatków

ŻabekWyświetl szczegółyWyświetl szczegóły

zam. 11.12.2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na przedstawienie jasełkowe dnia 19 grudnia o godzinie 9.00.

Przedstawienia teatralne:

18.12.2014 (czwartek) godz. 8.30 zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie „Królowa Śniegu”.

zam. 26.11.2014

WYCIECZKA

02.12.2014r. (wtorek) w ramach 32 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! obejrzymy film pt. „Jill i Joy”. Miejsce: Multikino 51; czas trwania 80 min.; reżyser: Saara Cantell; godzina: 9.30.

Wyjazd z przedszkola ok. godz.8.00 – w związku z tym proszę o przyprowadzenie dzieci na godz.7.30 aby zdążyły zjeść śniadanie; jeśli któreś z dzieci dotrze później proszę aby było po śniadaniu. Nie zabieramy suchego prowiantu i napojów, wrócimy na obiad.

zam. 3.11.2014

Informujemy, że poniedziałek ( 10.11.2014 r ) jest na podstawie zapisu Kodeksu Pracy dniem wolnym od pracy ( za dzień 1 listopada 2014 przypadający w sobotę). Zatem szkoła wraz z oddziałami przedszkolnymi będzie nieczynna.

Teatr dziecięcy na scenie5 listopada o godzinie 8.30 w naszym przedszkolu odbędzie się przedstawienie teatralne pod tytułem: "Przygody Krzysia ratownika". Serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu nasz krąg tematyczny to „Gawry, nory i dziuple.” Kolejny to „Tworzymy piękno wokół nas”.

zam. 10.10.2014

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym festynie. Tym razem pogoda dopisała-) Do zobaczenia za rok.

Teatr dziecięcy na scenie  W środę mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie o „Złotej rybce”, bardzo nam się podobało i zainspirowało nas do stworzenia swojej własnej cekinowej rybki (wystawa prac w Sali).

Teatr dziecięcy na scenie13.10.2014r. zapraszamy na kolejny spektakl, tym razem dowiemy się co nieco o magii – „Magia. Hokus-pokus na wesoło”, godz.8.30.

Jabłka i gruszki w koszyku  W poniedziałek zakończyliśmy blok tematyczny „Smaki i zapachy Ziemi”. Dzieci ugruntowały swoją wiedzę na temat owoców, dowiedziały się jakie jesienne prace wykonuje się w ogrodzie oraz jakie wartościowe składniki powinny znaleźć się w diecie przedszkolaka. Z pestek dyni wyczarowały węża wygrzewającego się wśród kamieni a z marchewek i jabłek wycisnęły pyszny i zdrowy sok.

Policjant dmuchający w gwizdek  W tym tygodniu nasza myśl przewodnia to „Moja bezpieczna Ziemia”. Rozmawiamy o tym jak ważna jest praca policjanta, o tym co należy zrobić gdy się zgubimy oraz jak powinien zachowywać się przedszkolak aby być bezpiecznym.

Kolejne dwa bloki tematyczne października to: „Jesienne dywany” i „Dom – nasz mały świat”.

zam.27.09.2014

Ilustracja dwóch ziemniakówSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA JESIENNY FESTYN W PARKU TZW. ”ŚWIĘTO PYRY” DNIA 04.10.2014R. W GODZ. 14.00 – 17.00.

zam. 17.09.2014

WYCIECZKA

Wyświetl szczegółyW piątek 19.09.2014r. wyjeżdżamy na wycieczkę do DeliParku w Rosnówku (obok Hotelu Delicjusz). Proszę o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.15 tak abyśmy zdążyli przed wyjazdem zjeść śniadanie. Do plecaczków proszę dzieciom zapakować małą butelkę wody! i suchą przekąskę lub owoc. Wracamy ok.13.00 na obiad.

RODZICÓW DZIECI, KTÓRE Z POWODU CHOROBY SĄ NIEOBECNE W TYM TYGODNIU PROSZĘ O INFORMACJĘ CZY DZIECI POJADĄ Z NAMI NA WYCIECZKĘ (muszę potwierdzić wielkość autokaru).

zam. 15.09.2014

smileyWitam serdecznie w nowym roku szkolnym i zachęcam wszystkich rodziców do współpracy.
Przypominam adres mailowy, który tę współpracę nam ułatwi: es_mborkowska@o2.pl

Tematyka zajęć na miesiąc wrzesień:

TYDZIEŃ 1
„Powiedz, jak masz na imię”

TYDZIEŃ 2
„Jeden, dwa, trzy – ja, ty, my”

TYDZIEŃ 3
„Ziemia bliska i daleka”

TYDZIEŃ 4
„Poszukiwacze skarbów"

Wyświetl szczegółyW poniedziałek 8.09. obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Ruch drogowy – Uwaga, zebra z przejścia zbiegła”. Sporo dowiedzieliśmy się na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym a przy tym śmialiśmy się do rozpuku. Następnego dnia, w trakcie spaceru do lasu mieliśmy możliwość praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę.

Teatr dziecięcy na scenieKolejne przedstawienie obejrzymy 25.09. o godz.8.30 – będzie to „Śpiąca Królewna”.
!! Przypominam o przyniesieniu zdjęć dzieci na naszą urodzinową tablicę oraz o wpłatach na ubezpieczenie (34zł) oraz zestaw książek (70zł).

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

8.50 - 9.20   RELIGIA