Klasa VI

18.12.2014

Za nami klasowa wigilia. dziekuję za jej przygotowanie. Radosnych, spokojnych świąt, Moi Drodzy! Odpocznijcie dobrze, do zobaczenia w nowym roku!

Uczennica klasy VI - Wiktoria zajęła I miejsce w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Brawo!

17 grudnia uczniowie klasy szóstej przystąpili do napisania ogólnopolskiego próbnego sprawdzianu szóstoklasistów. Wyniki testów - po świętach.

16 grudnia kilkoro uczniów naszej klasy wzięło udział w jasełkach "A światlość w ciemności swieci..." prezentowanych na Starym Rynku w Poznaniu. Przedstawienie zrobilo na publiczności spore wrażenie, zwłaszcza ilość występujących w nim aktorów, chórzystów i muzyków (w sumie ponad 60 osób!).

W dniach 8-12.12 gościliśmy wolontariuszy z zagranicy: odwiedzili nas Luisa z Kolumbii i Bryan z Singapuru. Studenci opowiedzieli nam o swoich krajach, przybliżyli ich historię i kulturę. Pokazali sporo zdjęć i filmów.

Luisa i Bryan gościli u nas na kilku lekcjach, dzięki nim mogliśmy szlifować swój angielski! :-)

Gratulujemy Michalinie zakwalifikowania się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Kolejne zmagania - w połowie stycznia.

17.11.2014 Dnia 1 grudnia o godz. 11.00 wyjeżdżamy do Poznania, do Multikina 51, na film pt. "Cudowne dziecko T.S. Spivet". Film wyświetlany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!".  Koszt wyjazdu: 32 zł

Przypominam, że dn.12 listopada o godz. 9.30 odbędzie się apel z okazji Świeta Niepodleglości. W tym dniu przychodzimy do szkoły na galowo. Osoby, które wystepują - proszę poćwiczyć recytację.

3.11. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Barwy jesieni". Brawo dla Mikołaja, który zajął III miejsce!

14.10.14 Dziękuję za piękny prezent z okazji Dnia Nauczyciela. :-) Życzę sobie i Wam, abym tymi długopisami mogła wpisywać do dziennika same dobre oceny! Wierzę, że tak będzie. :-)

Przypominam o zbliżających się/ trwających konkursach:

1. Konkurs ortograficzny "Asy ortografii" (co tydzień nowa porcja wyrazów i dyktando) - proszę starać się zapamiętać pisownię podanych wyrazów, nie jest ich dużo.

2. 20 października mija termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny "MOJE MIEJSCE NA ZIEMI" (szczegóły w zakładce "KONKURSY").

3. 28 października etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego, 5 listopada zwycięzcy jadą do Dopiewa- tam, w bibliotece, dalszy etap zmagań. Proszę, aby osoby, które zgłosiły sie do konkursu, przygotowały do recytacji wiersz o dowolnej tematyce. Przygotowania do konkursu - w czasie zajęć teatralnych.

4. W listopadzie odbędą się etapy szkolne konkursów wojewódzkich: konkursu matematycznego (21.11), przyrodniczego (27.11), języka polskiego (28.11).

Przypominam, że uczniowie, którzy zgłosili sie do konkursu języka polskiego, muszą do etapu szkolnego przeczytać obowiązkowo powieść M. Musierowicz pt. "Szósta klepka".

GRATULACJE: Jagoda i Mikołaj T. zostali wybrani przez społeczność uczniowską do Samorządu Szkolnego. Życzymy zapału w realizacji ciekawych projektów.

Trzy brązowe ziemniaki4 października (w sobotę), w godz. 14.00-17.00 odbędzie się w naszej szkole "Festyn pieczonej pyry". Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami!

W środę 1 października 2014 o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów            kl. VI  Proszę, aby na to zebranie rodzice przyszli wraz z dziećmi (szóstoklasistami).

W czasie zebrania omówione zostaną: organizacja przygotowań do sprawdzianu szóstoklasistów oraz zasady współpracy w ramach tych przygotowań.

W środę 17 września wyjeżdżamy na festyn archeologiczny w Biskupinie. Koszt 42 zl, wyjazd: 7.30, powrot; ok. 16.00-16.30.

Proszę wziąć dodatkowe pieniądze na posiłek - będzie możliwość zakupienia obiadu w Karczmie Biskupinskiej, koszt (za drugie danie) ok. 15 zl.

Pamiętajcie, że do czwartku 18 września można zgłaszać swoje kandydatury do samorządu szkolnego.

WARUNEK KONIECZNY: Jeśli chcecie startować w wyborach, musicie zaprezentować się (pięknie) na apelu 22.09 - przedstawić swoją osobę (zainteresowania, pasje, mocne strony itp.), powiedziec o tym, co chcielibyście zrobić dla spolecznosci szkolnej, czym planujecie się zająć w szkole itd. Trzeba też przygotować porządny plakat wyborczy. Do dzieła!

Klasowy samorząd wybrany: Przewodniczacy: Kajtek, zastępca: Mikolaj T., sekretarz: Ksawery. Gratulacje... i do dzieła, Panowie. Liczę na dobra współpracę.

Drodzy Wychowankowie!

Witajcie po wakacjach! Mam nadzieję, że dobrze wypoczęliście. :-) Życzę Wam udanego roku szkolnego - mnóstwo energii do pracy, uśmiechu i dobrych pomysłów oraz nieustającej wiary we własne możliwości. Pamiętajcie, chcieć, to móc! My- nauczyciele postaramy się stworzyć Wam jak najlepsze warunki do nauki.

Życzę Wam przede wszystkim tego, aby pobyt w naszej szkole, zdobywanie wiedzy oraz nowych umiejętności było dla Was pasjonującą przygodą. Dobrego roku!

Wychowawczyni

Katarzyna Michalska-Jurdeczka