Klasa II

Gwiazda, gwiazdce zamrugała
I choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem
Bo jest piękna jak marzenie
A pomarzyć czasem trzeba
Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę przesłać dzieciom i  Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla każdego z was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk w gronie najbliższych.

Dnia 17.12.2012 r. wybraliśmy się do fabryki bombek w Gnieźnie

Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje bombka, że jest to praca od początku do końca wykonywana ręcznie. Obserwowały cały proces jej powstawania od dmuchania poprzez srebrzenie aż do malowania i zdobienia.

Pamiątką z pobytu w świecie szklanych ozdób jest bombka z imieniem, którą dostało każde dziecko.

zam. 5.11.2014

Wyświetl szczegółyDnia 4.11 odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, w którym spędziliśmy kilka przemiłych chwil. Tam wysłuchaliśmy historii Rogala Świętomarcińskiego opowiedzianej gwarą poznańską przez Wuja Binia. Kilka chętnych osób czynnie włączyło się w proces tworzenia słynnego rogala pod czujnym okiem samego Rogalowego Mistrza. Śmiechu było, co niemiara. Na koniec zostaliśmy poczęstowani kawałkiem najprawdziwszego Rogala Świętomarcińskiego. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zam. 8.10.2014

Witam wszystkich serdecznie na stronie klasy II !

Oto my Klasa II i nasza nowa wychowawczyni Pani Patrycja Kośla. Początki po przerwie wakacyjnej nie były łatwe, ale to już przeszłość. Teraz czujemy, że to nasz drugi dom, w którym chętnie przebywamy, uczymy się i bawimy.
Jest nas 17,  ostatnio dołączyło dwóch nowych kolegów Oliwier i Nikodem, przyjęliśmy ich bardzo gorąco!
Tworzymy zgrany zespół, w którym każdy ma miejsce na swoje pasje, ulubione zajęcia, smutki i radości. Każdy z nas lubi coś innego, ma swoje zainteresowania. To powoduje, że nigdy się ze sobą nie nudzimy i uczymy się szacunku do siebie.

Wyświetl szczegółyDnia 17.09 klasy II – IV wyruszyły na spotkanie z historią do Biskupina, gdzie odbył się XX Festyn Archeologiczny. Mieliśmy okazję zobaczyć jak żyła tamtejsza ludność. Jak powstawały pierwsze książki, suknie i kamienne narzędzia. Klasie II najbardziej przypadł do gustu nurek w kontenerze i konieJ

Witam moich nowych wychowanków, życzę Wam samych sukcesów w nowym roku szkolnym!
Wychowawczyni - Patrycja Kośla