Klasa I B

"Dzwonią dzwonki u sań,
stół pełen wigilijnych dań,
pod obrusem sianko leży,
rodzina na Pasterkę bieży.
Będą wszyscy kolędować,
z narodzenia Pana się radować.
Kolędujmy i my wraz,
bo radosny nadszedł czas".

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyłam dzieciom i Państwu ciepłe i serdeczne życzenia. Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa,oświetla zawsze Państwa życie i pozwoli odnaleźć właściwą drogę.

W środę 17 grudnia kilkoro uczniów z naszej klasy wzięło udział w wycieczce do fabryki bombek w Gnieźnie. Wyjazd bardzo się udał.

5 grudnia w naszej klasie wydarzyło się coś dziwnego. W czasie zajęć dostarczono do nas tajemniczą paczkę. Okazało się, że ta paczka była od Świętego Mikołaja. Wszyscy bardzo się z tego ucieszyli. W paczce były wspaniałe materiały plastyczne do wykonania pięknych choinkowych ozdób. Zrobione przez nas bombki zdobią naszą klasową choinkę. Nasza sala stała się przez to jeszcze piękniejsza.

Popołudnie 28 października spędziliśmy magicznie. Na szkolnym korytarzu pojawiły się stoiska z wróżbami, które obsługiwali starsi uczniowie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mogliśmy poznać imię przyszłego wybranka/i, dowiedzieć się co spotka nas w przyszłości oraz co znajdziemy pod choinką itp. Na koniec, w rytmie najnowszych hitów,  poddaliśmy się szalonym tańcom. Tak właśnie świętowaliśmy Andrzejki.

26 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśliśmy nasze ulubione maskotki. Na długiej przerwie zatańczyliśmy z naszymi przytulankami do popularnych piosenek takich, jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi” , „Jada, jadą misie” itp. Zrobiliśmy sobie też grupowe zdjęcie z misiami. Wszystkim taka forma przerwy bardzo się podobała. Zachęcamy do oglądania zdjęć z tego szczególnego dnia.

zam. 22.11.2014

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ulotką, dotyczącą zajęć integracyjnych (wystarczy kliknąć w dokument poniżej):

ULOTKA_2014_-_zmiana.pdf

zam. 15.11.2014

4 listopada odbyła się nasza pierwsza wyjazdowa wycieczka. Razem z uczniami klas Ia, II i III pojechaliśmy zwiedzić Muzeum Rogala w Poznaniu. Na miejscu, dzięki Rogalowemu Mistrzowi oraz Wujowi Biniu, zapoznaliśmy się z gwarą poznańską oraz historią Świętego Marcina. Poznaliśmy też tajemniczy przepis na pyszne rogale świętomarcińskie. Największą atrakcją naszej wycieczki był pokaz robienia rogali, w którym mogliśmy brać czynny udział. Nasze zmagania z „rogalowym” ciastem można obejrzeć na zdjęciach w albumie fotograficznym. Wyprawę zakończyliśmy degustacją rogali, były przepyszne!

27 października wzięliśmy udział w pieszej wyprawie do pobliskiego warzywniaka. Po przywitaniu się z panią ekspedientką, oglądaliśmy i ważyliśmy warzywa i owoce. Próbowaliśmy oszacować „na oko”, co jest cięższe. Potem sprawdzaliśmy to na wadze elektrycznej. Fajnie się przy tym bawiliśmy. Poznaliśmy też kilka nowych przypraw i  owoców. To była cenna lekcja, jeszcze tam wrócimy!

zam. 20.10.2014

Wyświetl szczegóły14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień był szczególnie ważny, ponieważ uczniowie klasy 1b w obecności społeczności szkolnej, swoich rodziców i zaproszonych gości zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.Ślubowali być dobrymi uczniami i kolegami. Po części artystycznej i złożeniu ślubowania dzieci zostały pasowane przez Pana Dyrektora na uczniów. Kochani jestem z Was dumna!

zam, 10.10.2014

OłówekDrodzy rodzice!
Pierwszoklasiści mają zaszczyt zaprosić Was na uroczystość pasowania na ucznia naszej szkoły. Ślubowanie odbędzie się 14 października o godz. 10:45 na sali gimnastycznej.
Serdecznie zapraszamy!

zam. 7.09.2014

Wyświetl szczegółyIdą pierwszaki, dawne maluchy,
jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste, każdy
na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stają przed szkołą.
Jak nam tu będzie? Chyba wesoło!

Serdecznie witam uczniów klasy pierwszej i ich rodziców w nowym roku szkolnym. Życzę wspaniałego czasu nauki i zabawy w naszej szkole.

Wychowawczyni: Jagoda Ganczarska

23 września przeprowadziliśmy wybory samorządu klasowego. Przewodniczącą została Łucja, zastępcą Bartek a sekretarzem Ola. Gratulacje!

Zapraszamy do odwiedzania albumu fotograficznego, w którym można zobaczyć zdjęcia z naszych zajęć.

1 października (godz. 18.00-19.00) zapraszamy na konsultacje dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy 4 października na festyn z okazji Święta Pyry. Przewidziano różne atrakcje! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.