Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce

 

Nawigacja

Oddziały przedszkolne

KLASA 0 A

KLASA 0 A

 

Witam serdecznie wszystkich rodziców na stronie ZERÓWKI

 

Proszę o przyprowadzanie dzieci na godzinę 7:30

 

 

 

zam. 12.12.2014

 

Serdecznie zapraszam Rodziców na konsultacje indywidualne, które odbędą się w środę 17 grudnia w godzinach od 17.00 do 18.00.

W piątek 19 grudnia w imieniu własnym i dzieci zapraszam Rodziców na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się o godzinie 11.00 przedstawieniem jasełkowym. Chętne osoby proszę o przyniesienie słodkości lub owoców.

W czwartek 18 grudnia o godzinie 8.30 w naszym przedszkolu odbędzie się teatrzyk pt. "Królowa Śniegu". Relacja z tego wydarzenia  pojawi się  na naszej stronie. Już dziś zapraszam do lektury!

Dziękuję za zaangażowanie Rodzicom i Dzieciom, które wzięły udział w Mikołajkowym konkursie plastycznym! Efekty można podziwiać na gazetce ściennej przy naszej sali. Zapraszam do oglądania i uczestnictwa w kolejnym - styczniowym konkursie, który już niebawem!

 

zam. 22.11.2014

 

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ulotką, dotyczącą zajęć integracyjnych (wystarczy kliknąć w dokument poniżej):

 

ULOTKA_2014_-_zmiana.pdf

 

zam. 13.11.2014
Witam serdecznie po weekendowej przerwie!
Mam nadzieję, że nasze dzielne Przedszkolaki wracają pełne energii do zabawy i nauki. Na początek kilka bieżących informacji.

 

5 listopada, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odwiedzili nas nasi teatralni goście i zaprosili do poznania przygód Krzysia Ratownika. Krzyś Ratownik - rezolutny mały chłopiec, który uczył nasze Pociechy jak bezpiecznie poruszać się po jezdni - zjednał sobie ich serca od pierwszej minuty spotkania! Humor jaki mu towarzyszył ośmielił tych nawet najbardziej nieśmiałych widzów, a możliwość wspólnego tańca i śpiewu nie tylko uatrakcyjniła przedstawienie, ale także pozwoliła utrwalić dzieciom zdobytą
wiedzę! Dziękujemy aktorom za to niezapomniane i mamy nadzieję nieostatnie spotkanie!

 

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie Dzieciom i Rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie jesiennym pt.  "Listeczkowe cuda i cudeńka"! Zgodnie z umową z przyniesionych prac przygotowaliśmy wystawę w naszej sali.
Jednocześnie zachęcam do wzięcia udziału w kolejnym, tym razem listopadowym, konkursie plastycznym. Szczegóły wkrótce!

 

Rodziców dzieci uczęszczających na wtorkowe zajęcia taneczne informujemy, że od tej pory zajęcia rozpoczynały się będą 15 minut wcześniej to jest o godzinie 14.00 i potrwają do 14.30. Zmiana godziny jest stała.

 

Uwaga zmiana terminu zajęć plastycznych z Panią Bożeną!
Informujemy, że zajęcia plastyczne z Panią Bożeną z dnia 20 listopada zostają przeniesione na dzień 17 listopada. Zmiana jest jednorazowa. W imieniu Prowadzącej proszę by dzieci przyniosły nienadmuchany balon.

 

25 listopada przypada "Dzień Pluszowego Misia" - uprzejmie proszę aby dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola  swoją ulubioną maskotkę.

 

Kręgi tematyczne poruszane w miesiącu listopadzie:
I "Jestem Polakiem i Europejczykiem"
II "Jesienne eksperymenty"
III "Zwierzęta jesienią"
IV "Szanujemy się wzajemnie"

 

zam. 30.10.2014

Jesienne spadające liścieZapraszam do udziału w wewnątrzgrupowym konkursie plastycznym dzieci i rodziców! Konkurs polega na przygotowaniu przez dziecko wraz z rodzicem dowolnej pracy plastycznej wykonanej z liści.
Format pracy: Kartka A4 ( kartka małego bloku)
Termin: Chętnych proszę o przynoszenie prac do 5 listopada.
Z dostarczonych prac przygotujemy wystawę w postaci gazetki ściennej w naszej sali.
Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa i słodki drobiazg!Teatr dziecięcy na scenieJuż dziś informujemy, że 5 listopada o godzinie 8.30 w naszym przedszkolu odbędzie się przedstawienie teatralne pod tytułem: "Przygody Krzysia ratownika". Mamy nadzieję, że spotkanie z naszymi gośćmi dostarczy dzieciom wielu wrażeń! Relacja ze spotkania już wkrótce!

31października obchodzimy w naszym przedszkolu "Święto dyni". W związku z tym prosimy aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo. Mile widziane dynie, które posłużą nam do wykonania dekoracji!

Informujemy, że poniedziałek ( 10.11.2014 r ) jest na podstawie zapisu Kodeksu Pracy dniem wolnym od pracy ( za dzień 1 listopada 2014 przypadający w sobotę). Zatem szkoła wraz z oddziałami przedszkolnymi będzie nieczynna.
 

zam. 23.20.2014

Dnia 15 października zgodnie z zapowiedzią odbyło się zebranie z Rodzicami. Wszystkim przybyłym na spotkaniu serdecznie dziękuję za obecność i poświęcony czas!

Wyświetl szczegółyW poniedziałek (20 października) naszych przedszkolaków odwiedzili czworonożni przyjaciele. Rozmaite sztuczki w wykonaniu psów sprawiły dzieciom wiele radości, a wczorajsze spotkanie z pewnością na długo zapadnie im w pamięć.

Wyświetl szczegółyDziś to jest 21 października nasi podopieczni wzięli udział w mini olimpiadzie przedszkolaków "Zeuski 2014" w Dopiewie. W spotkaniu uczestniczyły drużyny z różnych szkół i przedszkoli mieszczących się na terenie naszej gminy. Zerówkowicze mogli spróbować swoich sił między innymi w takich konkurencjach jak: rzut woreczkiem do celu, przejście przez kolorowy tunel, czy slalom z piłką. Trudy naszych małych olimpijczyków nagrodzone zostały nagrodzone medalami. Serdecznie dziękujemy dzieciom za 
wspólną zabawę, a przybyłym rodzicom i bliskim za wspólne kibicowanie i doping naszych dzielnych zawodników!

 

 

zam. 8.10.2014

Witam Państwa bardzo serdecznie!
Nazywam się Małgorzata Niewiadomska i z początkiem października zostałam nową wychowawczynią grupy 0 A.
mgr Małgorzata Niewiadomska


 

!!!Dnia 9 października (czwartek) odbędą się zajęcia plastyczne z Panią Bożeną w imieniu prowadzącej serdecznie proszę o przyniesienie drewnianych łyżek (jedna łyżka dla jednego dziecka), które posłużą do wykonania kukiełek. 

WarzywaW miesiącu październiku wspólnie z dziećmi rozmawiamy o warzywach i owocach. Serdecznie proszę aby na 10 października (piątek ) każde z dzieci przyniosło swój ulubiony owoc oraz w miarę możliwości deseczkę do krojenia. W tym dniu przygotujemy sałatkę owocową. 

Informujemy, że zgodnie z prośbą Rodziców zaplanowaliśmy zebranie z nową wychowawczynią grupy 0 A. Zebranie odbędzie się w przyszłą środę 15 października o godzinie 17.00. Zapraszamy!

4 października odbyła się w naszej szkole festyn. Tego dnia dzieci z naszej grupy wraz z rodzicami mieli okazję nie tylko spotkać się razem, ale także skorzystać z wielu atrakcji. Pieczone kiełbaski, malowanie twarzy, czy zabawa w dmuchanym zamku to tylko niektóre z nich. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!


Teatr dziecięcy na scenieW dniu dzisiejszym to jest 8 października dzieci z naszej grupy miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Złota rybka". Spektakl spotkał się z entuzjastycznym odbiorem ze strony małych widzów. Wspólny taniec, a także możliwość spontanicznego włączania się w odgrywane widowisko sprawiły, że uśmiech z twarzy dzieci nie znikał.

Kręgi tematyczne poruszane w miesiącu październiku:
I Opowieści złotej jesieni.
II Owoce, jarzynki - kolorowe witaminki.
III Jesienne spacery.
IV Piękno jest wszędzie.

 

zam. 23.09.2014

Wyświetl szczegółyNiedawno mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie tetralne pt: "Ruch Drogowy - Uwaga zebra z przejścia zbiegła!".

Dzięki temu mogliśmy przypomnieć sobie i utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze, sposób prawidłowego przechodzenia przez pasy. Wiadomości te przydatne były podczas Naszych zajęć związanych z ruchem drogowym. 

 

Teatr dziecięcy na scenieJUŻ TERAZ PRZYPOMINAMY O KOLEJNYM SPOTKANIU Z TEATREM W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

25.09.2014 GODZINA 8:30 "ŚPIĄCA KRÓLEWNA"

 

zam.10.09.2014

W Y C I E C Z K A

 

15.09.2014 (poniedziałek) odwiedzimy "Nenufar Club".

 

Wyjeżdżamy o godzinie 8:00, wracamy około godziny 13:30 (na obiad).

 

Ze względu na wczesną godzinę wyjazdu konieczne jest przyprowadzenie dzieci do godziny 7:45.

 

Prosimy o małe plecaki oraz o zapakowanie suchego prowiantu i butelki wody.

 

 

Dzieci, które przed wyjazdem powinny zjeść śniadanie w przedszkolu prosimy przyprowadzić na godzinę 7:30.

 

zam. 5.09.2014

Kręgi tematyczne na miesiąc wrzesień 2014

 

Krąg tematyczny 1:

Razem w pracy i zabawie

Krąg tematyczny 2:

Letnie wspomnienia

Krąg tematyczny 3:

Bezpieczeństwo najważniejsze

Krąg tematyczny 4:

Przyjacielem być – przyjaciela mieć

 

 

Sprawy bieżące:

 

Koszt ubezpieczenia: 34 zł ( płatne do 20 września )

Koszt książek "zerówkowcyh": 112 zł

Koszt książek do języka angielskiego: 52,50 zł

 

Zapraszam na zebranie w dniu 03.09.14 ( środa ) o godzinie 17:00

 

 

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

    
    PONIEDZIAŁEK

9:15 – 9:45    język angielski
    
    WTOREK

9:15 – 9:45    religia
12:00 – 12:30    gimnastyka korekcyjna

    
    ŚRODA

8:00 – 8:30    rytmika
9:15 – 9:45    język angielski

    
    CZWARTEK

9:15 – 9:45    język  angielski
12:20 – 12:50    rytmika

    
    PIĄTEK

9:15 – 9:45    religia
12:00 – 12:30    język angielski

12:30 - 13:00  gimnastyka korekcyjna